Creatio Ex Nihilo

Czarownica

Jest rok 1670, małe miasteczko w Nowej Anglii. Jedno z wielu, gdzie społeczność jest niewielka i każdy zna każdego. Jest tu pastor i szkółka przy kościele, jest dom dziecka prowadzony przez jedną z lepszych akuszerek w mieście. Nie brakuje baru oraz domu uciech, jest sędzia oraz cyrulik. Można tu znaleźć każdą profesję znaną na świecie. Miasto żyje i trwa, o każdym krąży jakaś plotka. Każdy kogoś kocha i nienawidzi.

Jednak ostatnie dni rzuciły cień na miasto i jego mieszkańców. Pewne wydarzenia sprawiły, że mieszkańcy przestali się czuć bezpiecznie we własnym miasteczku. Niektórzy wręcz boją się swoich czterech ścian, nie sypiają w nocy, obawiają się o życie swoje i swoich bliskich.

Pewnego dnia padła krowa, potem dwie młode kobiety poroniły jedna po drugiej, kowal się powiesił, a jego czeladnika znalezionego martwego nad rzeką. Kolejnego miesiąca nie nastąpiła pełnia księżyca, a zima była tak ostra, że najstarsi ludzie takiej nie pamiętali.

Pastor orzekł, że w mieście… jest wiedźma.

Na mieszkańców padł blady strach. Wiedźma oznaczało nieszczęście. A jeśli jest więcej niż jedna? Jeśli chcą one zniszczyć wszystkich mieszkańców? Jeśli chcą zawładnąć całym miasteczkiem?
Ktoś rzekł, że zapewne szykują się na Wielki Sabat, w którym poświęcą ofiarę i na pewno będzie to ofiara z ludzi… Jednak czy jest to prawda? Czy rzeczywiście miasteczko opanowały wiedźmy? Padły słowa o „przekleństwie córek”, gdyż żaden z członków Rady Miasta nie doczekał się syna. Powiadają, że klątwa zawisła nad mieszkańcami i należy znaleźć sposób na jej zdjęcie.

Specjalnie nad rozwiązaniem tego problemu zebrała się Rada Miasta. Ma ona orzec czy rozpocząć polowanie na czarownice!