Creatio Ex Nihilo

Larp „Le gite” – lista postaci

LISTA POSTACI:

Lord Robert Greedful – Właściwie takich niespecjalnie się lubi. Nos podniesiony tak wysoko, że ryć może niebo. Podobno to jakaś ważna osobistość. Zresztą popatrz jak on się nosi i od razu widać, że stara się być tym ważnym.

Lady Celine Greedful – W cieniu tego buraka kryje się piękno. Młoda, skromniutka dziewczyna z dworu. Ona chyba nie wie do końca po co ten burak ją tu targał. Mówiła do niego per ‘ojcze’ więc chyba córka… chociaż totalnie nie podobna…

Mike Prodigal – konkretna strzelba na ramieniu, bicz przy pasie, trzy pary kajdan… to wygląda źle… wiadomo kogo tacy pilnują i co z tego mają. Choć z oczu dobrze mu patrzy.

Doktor Nauk Wszelakich Ivan Vladimirowic Gorsiev – mężczyzna wielu talentów. Z tego co wiadomo to jego największym osiągnięciem jest zamknięcie części ludzkiego umysłu w maszynie. Jak to zrobił i w ogóle co on brał aby to wymyślić… ciężko powiedzieć.

Nieznajoma – kobieta, która przybyła znikąd. Nie wiadomo kiedy… nie wiadomo po co. Każdy by chciał wiedzieć jakie nosi miano oraz który wiatr ją tu przywiał.

Lucas Ian Norbert Urgen-Xavierson – chodzą słuchy, że temu mężczyźnie wycięto kawałek wnętrza głowy I zastąpiono czymś mechanicznym. Jednak jakimś cudem jego umysł był to w stanie przezwyciężyć. Tych, których to interesuje winni udać się do naukowców.

Po prostu Wendy – urocza skrzypaczka będąca córką pewnego angielskiego kolonisty. Mieszająca w miejscu, gdzie mężczyźni pędzą galopem przez prerię, łapią byki na pętle zrobione z lin i generalnie bawią się… i nie lubią czarnych… i tych z południa…

Łyszka – najmłodsza z trójki zielonoskórego rodzeństwa. Wybitna znawczyni kuchni goblińskiej. Od zawsze marząca by założyć własny lokal oraz móc serwować w nim najlepsiejsiejszy specjał, którego przepisu jest autorką…

WrzaskQQn – ani ten najstarszy, ani najmłodszy z zielonoskórych. Chodzą słuchy, że jest najbardziej szanowanym goblinem świata. Pewnego razu, gdy pojawił się w porcie i zakręcił swym wąsem cała załoga rozpoczęła strajk… marzy mu się kariera polityczna, która była by godna jego osoby…

Zgr$$ek – najstarszy z goblinów. Słynny wilk morski, będący w posiadaniu floty okrętów zrobionych z łupinek orzechów oraz szalupy ochrzczonej wzbudzającym podziw imieniem „Brigida”, zwaną częściej jednak „Ta karczemna bala z wodą to ma być okręt?!”

Cho Ping-Pong – Widzisz tego faceta? Tak tak! Tego z tą papugą, która bluzga na karczmarza? No… to właśnie ta papuga jest od tej handlarki. Kupisz u niej każde egzotyczne dobro. Generalnie wszystko za kilka monet. Uważaj tylko na małpę… gryzie…

Yuki Nintendo-Origami – Słyszałeś o dziełach profesora Cologna traktujących o maszynach czasu? A słyszałeś, że gdzieś na południu, w jednej z koloni opracowano działo strzelające tak daleko jak tylko horyzont sięga? No… to ona to wszystko była w stanie zrobić jak miała jakieś 12 lat. Teraz jest srogo po 30…

Jego ekscelencja wielki inkwizytor Jan de Cleese – Kto by się go tutaj spodziewał? Co tu robi? Przecież każdy wie, że na tej wyspie nie ma kogo ścigać. Nikt na nikogo nie doniesie. Prawda?

Rita Griselda Blanco – Chodzą słuchy, że ta kobieta o jednocześnie wzbudzającym piękno i strach wyglądzie jest lokalną kapłaną Voodoo. Mieszka w niedalekim sąsiedztwie La Gite, jednak nikt nigdy nie widział jak wysiadała z łodzi, by dostać się do tawerny…

Leocadia zwana częściej Lisicą – kobieta, która zawsze wie komu co jest potrzebne. Jeśli szukasz onyksowego guzika z wyrzeźbionym na nim symbolem węża podczas okresu godowego z dniu letniego przesilenia… z pewnością zgłoś się do niej. Będzie wiedziała gdzie takowy dostać.

Lady Ealdwine Fiennes – gruba ryba w kompani, której macki zaczynają oplatać większość mórz i oceanów. Chodzą słuchy, że za tymi wszystkimi admirałami, oficerami, guberantorami stoi tak na prawdę ona szepcząc do ucha co i kiedy zrobić, aby to wszystko nie padło.

Akisi – może na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak się dobrze przyjrzysz to zauważysz u niej ślady bata na plecach. Nie wiem czy się jej udało wykupić z niewoli czy uciec… jedno jest pewne. Zaznała niewoli.

Kabeya – podobnie jak poprzednia. Z tą różnicą, że ona jest jakaś dziwna. Ogląda się na prawo i lewo jakby czegoś szukała… jakby coś słyszała w głowie…

Neema – tej nawet się nie udało zerwać do końca łańcuchów. Nie, to raczej nie jest żadna bransoleta, to pozostałość kajdan na jej nadgarstku. Chociaż… przy tym wszystkim co na sobie nosi mam co do tego wątpliwości.

Kapitan John Lucky – Wilk Morski i kapitan jednego z najbardziej znanych statków na Siedmiu Oceanach „Księżnej”. Ten pirat znany jest w każdym porcie i powiadają, że nie jeden władca korzystał z jego usług, a listów kaperskich ma tyle ile jest kontynentów. Nie jeden pirat ma na pieńku z Kompanią WschodnioIndyjską, ale powiadają, że Szczęśliwy John ma swój własny spór z jednym z oficerów. Jednak nikt nie wie jaki…

Kapitan Alvaro Hugo Barros – To pod jego banderą pływa „Cassandra”. Jest trzech wielkich kapitanów na Siedmiu Oceanach. Szczęśliwy John, Mściwa Pilar oraz Pechowy Barros. Powiadają, że jego statek jest przeklęty, a każdy marynarz, który przeżyje pierwszy sztorm może uważać się za szczęściarza i pechowca jednocześnie, gdyż przeżył, ale pokładu nigdy nie opuści. Sam Kapitan uchodzi za lekko… znerwicowanego.

Kapitan Pilar Falasca – Trzeci Postach Mórz. Tylko, że jest kobietą, a kobieta kapitan nie ma w życiu lekko. Uchodzi za najbardziej bezwzględną przedstawicielkę płci pięknej jaka pływała po tych Oceanach. Wiadomym jest, że wraz z Pechowym Barros i Szczęśliwym Johnem rywalizuje o panowanie na oceanach. Powiadają jednak, że nawet tak silna kobieta ma jedna słabość. Mściwa Pilar dowodzi „Fortuną”.

Majtek Saimon Barnaby – Chłopak pływa wraz z Szczęściarzem, jak nie raz nazywają kapitana Johna Lucky’ego mieszkańcy wysp i inni marynarze. Chłopak zawsze pływał na statku . Niektórzy wręcz mówią, że urodził się w czasie sztormu i pobłogosławił go sam Bóg Oceanów. Sam zaś szkoli na się na sternika. Powiadają, że Szczęściarz ma wobec niego jakieś zamiary.

Lord Angelstone, Michael Nixon – Angielski dziedzic ogromnego majątku, który nie posiada potomka… a wiadomo, że z potencjalnym spadkobiercą, swym kuzynem jest w odwiecznej wojnie domowej. Jednocześnie jest oficerem Kompanii WschodnioIndyjskiej i kapitanem „Królewskiej Dumy”. Ponoć najbardziej zawzięty na piratów. Wołają go „Zimny Nixon”.

Profesor Luca Cologna – Szwajcarski profesor, który wynalazł wiele zegarków. Powiadają jednak, że potrafi manipulować czasem. Krążą plotki, że wynalazł na sposób podróżowania w czasie. Jednak nigdzie swoim odkryciem się nie pochwalił. Pływa na „Królewskiej Dumie” wraz z kapitanem Angelstonem.

Ann Louis Karlton – Świat idzie na przód, a eugenika szaleje niczym zaraza. Ann Louis jest przykładem manipulacji techniki w żywy organizm. Kobieta, która ma w sobie mechanizmy. Bardziej wytrzymała niż normalny człowiek i ukierunkowana na odbycie służby. Ponoć wynalazek jednego szaleńca, który ma zawojować cały świat. Na służbie u Zimnego Nixona.

Hubert d’Ornano – Gospodarz „Le gite”. Człowiek przyjazny, rubaszny i otwarty, choć ceni sobie porządek i dobre cygaro. Każdy znajdzie u niego poradę, a on sam zbiera najświeższe nowinki z całego świata. Jak to robi? Tego już nikt nie wie.

Filip d’Ornano – Syn Huberta. Młody, porywczy chłopak. Jego marzeniem jest wstąpić do Kampanii WschodnioIndyjskiej. Chciałby być takim kapitanem jaki jest Zimny Nixon. Daj mu tylko możliwość a ucieknie na statek..

Marie d’Ornano – Zbuntowana siostra Filipa. Ta to by chciała uciec z przystojnym piratem daleko na Oceany. Nie dla niej dom, dzieci i przykładny mąż. Marzy o przygodzie i wojaczce. Ciągle kłóci się z bratem oraz ojcem, który widzi dla swej córki zupełnie inne życie niż na pirackim statku.

Jose Arkadio Morales – Muzyk, jeden z Duetu „Uśmiechniętych Jose”. Grajkowie, którzy co jakiś czas przybywają do „Le gite”, ale skąd i dlaczego? Nikt nie wie. Dla gospodarza ważne jest, że dużo ciężkich pieniędzy u niego zostawiają oraz cieszą gości swą muzyką. Ale jedno wiadomo oko ma sprawne i refleks dobry.

Jose Horacio Garcia – Muzyk z duetu „Uśmiechniętych Jose”. Grajek i pieśniarz. Spokojniejszy od swego towarzysza i bardziej wyrozumiały. Niektórzy wręcz mówią, że pomylił zawody i winien być kaznodzieją.

Eugenia Bocquel – portowa dziewka. Pomaga Hubertowi i jego dzieciom kiedy w „Le gite” jest duży ruch. Kobieta piękna, pożądana i niezwykle niebezpieczna. Powiadają, że jej bystrym umysłem, może stać się któregoś dnia wielce niebezpieczna dla Huberta.

Adrian Goldman – Poborca podatkowy. Najmniej lubiana osoba na całej wyspie. Jednak wszyscy go tolerują bo mogli trafić na gorszego niż pijaczyna Goldman. Jednak nawet po paru głębszych monety liczy bezbłędnie i doskonale wie kto zalega z podatkiem. Jednak dlaczego jest trzymany na wyspie? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi.